31. 12. 2023

|

Pomembne tri točke

V Tivoliju spet super večer: čestitali smo Tomu Barassu za sprejem v Hokejski hram slavnih, Žiga Pance in Žiga Pavlin sta letos prestopila velik mejnik – 1000 klubskih tekem v karieri, sledil pa je še »teddy bear toss«. In še zmagali s 4:2 ter si tako prislužili tri pomembne točke v boju za končnico.

Ob prvem golu domače ekipe so obiskovalci na led pometali plišaste igrače, ki so vse namenjene Društvu za razvijanje prostovoljnega dela Novo mesto, ki letos obeležuje 30-letnico delovanja.

A začelo se ni povsem po načrtih, povedli so gostje, a je za izenačenje v 12. minuto poskrbel Marcel Mahkovec.

Tudi v drugi tretjini so prvi zadeli Italijani, a so zmaji odgovorili s tremi zadetki. Najprej je izenačil Aljaž Predan, prvič pa so povedli v 34. minuti po zaslugi Žige Mehleta. Dve minuti zatem je na 4:2 povišal Trevor Gooch, kar je bil tudi končni izid dvoboja.

To je bila zadnja tekma v tem koledarskem letu v Hali Tivoli. Novo leto začenjaj zmaji z gostovanjem pri vodilnem Fehervarju.